Uzdrowisko Świeradów

O Nas

Uzdrowisko Świeradów położone jest u stóp Gór Izerskich, w malowniczej krainie, która słynie z doskonałych miejsc do uprawiania turystyki rodzinnej. Największym bogactwem są tu jednak lecznicze wody mineralne, a w szczególności wody radonowe, wykorzystywane przez nas do leczenia m.in. schorzeń ortopedycznych, reumatologicznych czy dermatologicznych. To właśnie dzięki wyjątkowym właściwościom leczniczym radonu, który dodaje sił witalnych, Świeradów-Zdrój od wielu lat nosi miano prawdziwej Doliny Młodości.

O Nas
O Nas
O Nas

W Uzdrowisku Świeradów oferowane są również dobroczynne zabiegi na bazie wysokiej jakości borowiny, wykorzystywanej do kąpieli i okładów. Zaleca się ją przede wszystkim przy leczeniu procesów zwyrodnieniowych stawów , chrząstek stawowych i kręgosłupa, w stanach pourazowych stawów, kości, okostnej i mięśni, w przewlekłych chorobach układu pokarmowego , w chorobach kobiecych oraz przy chorobach reumatoidalnych. Borowina ułatwia też wchłanianie wysięków pojawiających się w różnych stanach chorobowych, działa przeciwbólowo, poprawia ukrwienie.

Trzecim naturalnym i unikatowym bogactwem naszego Uzdrowiska wykorzystywanym do kąpieli leczniczych jest wywar z kory świerku, pozyskiwanej z najczystszego miejsca w Polsce - Puszczy Boreckiej, ze specjalnie wyselekcjonowanego świerku. Kąpiel idealnie poprawia samopoczucie, działa rozluźniająco i oczyszczająco, odpręża a w połączeniu z ciepłą wodą działa inhalująco i rozgrzewająco. Kąpiel w wywarze z kory świerku wykazuje korzystne działanie w chorobach skóry, chorobach układu nerwowego, stanach zapalnych pęcherza moczowego oraz nieżytach dróg oddechowych.

Pobyty lecznicze i wypoczynkowe

W świeradowskim kurorcie można ponadto z powodzeniem wyleczyć inne dolegliwości, związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń obwodowych czy układu nerwowego. W 5 obiektach Uzdrowiska Świeradów nasi gości mogą poddać się również specjalistycznym terapiom uzdrowiskowym, które działają dobroczynnie w przypadku schorzeń reumatologicznych, ortopedyczno-urazowych, cukrzycy, boreliozy, cieśni nadgarstka czy niedyspozycji narządu głosu.

Sama miejscowość to idealne miejsce do wypoczynku dla wszystkich miłośników aktywności na świeżym powietrzu, kochających wędrówki i kolarstwo górskie oraz białe szaleństwo zimną. W Uzdrowisku Świeradów kuracjusze mogą liczyć na wygodną, przyjazną bazę noclegową z pełnymi udogodnieniami i atrakcjami, tj. wodne strefy Wellness, gabinety odnowy biologicznej czy centra sportowe. Dodatkowo na terenie uzdrowiska działa uzdrowiskowe biuro podróży, w którym można znaleźć wyjątkowe propozycje wycieczek do najpopularniejszych miejsc i zabytków w regionie.

Pobyty lecznicze i wypoczynkowe