Uzdrowisko Świeradów

O Nas

Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa Sp. z o.o. – Grupa PGU jest jedynym podmiotem leczniczym na terenie miasta Świeradowa - Zdroju, który posiada wyłączną koncesję na wydobycie i eksploatację wód leczniczych ze złóż w Świeradowie i Czerniawie. Wody z naszych źródeł posiadają poziom radonu zgodny z polską normą wymaganą przy realizacji zabiegów leczniczych.

Wody lecznicze

Zabiegi wykonywane na bazie koncesjonowanych wód leczniczych, takie jak inhalacje i kąpiele radonowe, kąpiele lecznicze na bazie wód mineralnych oraz dostęp do pijalni wód mineralnych są oferowane na terenie Świeradowa - Zdroju wyłącznie w obiektach Uzdrowiska Świeradów – Czerniawa Sp. z o.o. - Grupa PGU. Koncesja na eksploatację wód leczniczych Nr 31/92 została przyznana Uzdrowisku przez Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z okresem obowiązywania do 30.09.2042r.

Wody lecznicze
Wody lecznicze

Świeradów-Zdrój

Świeradów–Zdrój to niewielka miejscowość uzdrowiskowa położona w Sudetach u stóp Gór Izerskich. Otoczona jest wieńcem górskim porośniętym rozległymi połaciami lasów świerkowych. Takie usytuowanie Świeradowa-Zdroju gwarantuje wyjątkowy, unikalny, bodźcowy klimat. Tutaj mogą Państwo poprawić stan swojego zdrowia oraz zwiększyć siły witalne! Świeradów-Zdrój jest nazywany także „Doliną Młodości”. Niepowtarzalnym czynnikiem w Uzdrowisku jest radon. Radon jest gazem szlachetnym, który w naturalny sposób pobudza systemy hormonalny i immunologiczny oraz działa uśmierzająco w przypadku bólów. Ponadto przyspiesza także procesy regeneracyjne w tkance organicznej oraz działa leczniczo na skórę, szkielet i mięśnie.

Świeradów-Zdrój
Świeradów-Zdrój
Świeradów-Zdrój

Oferujemy

U nas czekają na Państwa:

  • wysoce wykwalifikowana i doświadczona kadra medyczna
  • wykwalifikowana opieka pielęgniarska oraz fizjoterapeutyczna
  • dobra kuchnia
  • koncerty, wieczorki taneczne oraz dużo więcej

Oferujemy Państwu zabiegi na bazie surowców naturalnych:

  • borowina - okłady , fasony, zawijanie, kąpiele
  • woda mineralna – kąpiele, kuracje pitne
  • kąpiel świerkowa
  • radon – kąpiele, inhalacje, płukanie przyzębia
  • klimat leczniczy – czyste powietrze pachnące świerkiem, relaks

Pobyty

Pobyt u nas połączony z tradycyjnym leczeniem jest gwarancją poprawy Państwa samopoczucia, szybkiej odnowy oraz zwiększenia witalności i spowolnienia procesów starzenia. Polecamy Państwu pobyty co najmniej 14 dniowe w przepięknej scenerii Gór Izerskich. Posiadamy certyfikat ISO 9001:2008 w zakresie: Lecznictwa uzdrowiskowego, szpitalnego i ambulatoryjnego; Rehabilitacji leczniczej; Podstawowej opieki Zdrowotnej oraz diagnostyki obrazowej; SPA-Odnowy biologicznej.
Jesteśmy członkiem w Stowarzyszeniu Europejskich Uzdrowisk Radonowych EURADON. Europejskie Centrum Terapii Radonem w Uzdrowisku „Świeradów-Czerniawa” zaprasza Państwa do skorzystania z niepowtarzalnego pobytu leczniczego w Domu Zdrojowym w Świeradowie-Zdroju.

Pobyty
Pobyty
Pobyty