Polska Grupa Uzdrowisk

Polska Grupa Uzdrowisk

Polska Grupa Uzdrowisk powstała w 2011 r. Członkami grupy są jedne z najlepszych polskich uzdrowisk: Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o.- Grupa PGU, Uzdrowisko Świeradów -Czerniawa Sp. z o.o.- Grupa PGU, Uzdrowiska Kłodzkie S.A.- Grupa PGU, Uzdrowisko Połczyn S.A. - Grupa PGU.
Grupa oferuje szeroki zakres usług uzdrowiskowych opartych m.in. na unikatowych w skali kraju i Europy surowcach leczniczych.

Kurorty te posiadają najszerszą ofertę lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina ,świerk czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą pochwalić się nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakości usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja opartą o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne.

Uzdrowisko Cieplice

Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o- Grupa PGU

Cieplice to najstarszy w Polsce, założony w 1281 roku kurort, będący dziś uzdrowiskową częścią Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie). Wdzięk, zaciszność oraz klimat szacownego uzdrowiska, położonego u stóp
Karkonoszy, w sercu Kotliny Jeleniogórskiej doceniają przybywający tu liczni kuracjusze. Największym skarbem Cieplic są lecznicze wody termalne, które od ponad 7 wieków przyciągają Gości z kraju i zagranicy.

Uzdrowisko Cieplice

Uzdrowisko Połczyn

Uzdrowisko Połczyn S.A.- Grupa PGU

Połczyn – Zdrój to miasto i siedziba gminy w województwie zachodniopomorskim, powiecie świdwińskim. Położony jest, na dnie kotliny, wśród wzgórz morenowych nad rzeką Wogrą na Pojezierzu Drawskim. Okolice miasta są niezwykle ciekawe pod względem krajobrazowym. Miasto leży na obszarze Drawskiego Parku Krajobrazowego, który zajmuje 66 tys. ha Pojezierza Drawskiego.

Uzdrowisko Połczyn

Uzdrowisko Świeradów

Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa Sp. z o.o.- Grupa PGU

Świeradów to malownicza miejscowość położona w Górach Izerskich. Kurort słynie z leczniczych źródeł radonowych. Skuteczność kuracji od lat doceniana jest przez licznych kuracjuszy. Dzięki sukcesom w leczeniu Świeradów nazywany jest "Doliną Młodości".

Uzdrowisko Świeradów

Uzdrowiska Kłodzkie

Uzdrowiska Kłodzkie S.A.- Grupa PGU

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGU stanowi największy w Polsce kompleks uzdrowiskowy. Tworzą go trzy popularne kurorty o wielowiekowej tradycji uzdrowiskowej: Polanica–Zdrój, Duszniki–Zdrój i Kudowa–Zdrój.

Uzdrowiska Kłodzkie