Pozostałe zabiegi

Pozostałe zabiegi

Tlenoterapia

Poziom tlenu w organizmie zmienia się wraz z wiekiem, gdyż zmniejsza się sprawność płuc i serca. Dochodzi do tego tym szybciej, im organizm bardziej wystawiony jest na różnorakie obciążenia bez odpowiednich zabezpieczeń. Stres, szkodliwe czynniki środowiskowe, nadwaga i brak ruchu prowadzą do obniżenia zawartości tlenu we krwi. Deficyt tlenowy powoduje więc obniżenie sprawności, spadek koncentracji, przemęczenie fizyczne i psychiczne.Celami terapii tlenowej są: stałe zwiększanie prężności tlenu we krwi tętniczej z równoczesną jej normalizacją, ewentualnie podwyższanie koncentracji tlenu we krwi,  zwiększenie różnicy ciśnień tlenu w tętnicach i żyłach oraz obniżenie podwyższonego poziomu prężności dwutlenku węgla do normalnego poziomu.

Tlenoterapia

Kąpiel perełkowa

Kąpiel perełkowa z hydromasażem w SERCU. Kąpiel ta jest wykonywana w wannie w kształcie SERCA, która  jest wyposażona w specjalne dysze do hydromasażu i pereł. Do dyszy na dnie wanny doprowadzone są pęcherzyki powietrza, które drażnią delikatnie skórę  wywierając działanie o charakterze mikro masażu. Wpływa to na lepsze ukrwienie i wzmocnienie układu odpornościowego oraz na stymulację metabolizmu i odżywienie tkanek. W wannie tej kąpiel mogą wziąć dwie osoby. Możemy również do kąpieli tej wykorzystać naturalny surowiec tj. masa borowinowa mająca zastosowanie głównie w schorzeniach narządu ruchu oraz w określonych schorzeniach reumatoidalnych.

Kąpiel perełkowa

Kąpiel z hydromasażem

Wanna do kąpieli tej wyposażona jest w dysze do hydromasażu, które wpływają na poprawę  samopoczucia, dodając energii i pozwalając dłużej zachować dobrą formę i młodość. Działa też korzystnie na skórę, usuwa zmęczenie, odpręża. Łagodzi  bóle stawów, głowy, rozluźnia napięte mięśnie. Wanna jest przeznaczona dla jednej osoby. Możemy również  do kąpieli tej wykorzystać naturalny surowiec tj. masa borowinowa mająca zastosowanie głównie w schorzeniach narządu ruchu oraz w określonych schorzeniach reumatoidalnych.

Kąpiel z hydromasażem

Kąpiel piwna dla dwojga

Kąpiel dla dwojga - Piwny zawrót głowy.
Kąpiel tą wykonujemy w wannie w kształcie SERCA wyposażonej w dysze do hydromasażu i pereł. „W Piwnym zawrocie głowy” wykorzystujemy piwo na bazie substancji zawartych w dwutlenku węgla, drożdży piwnych i chmielu. Kąpiel ta wpływa na poprawę krążenia, ujędrnia skórę dzięki czemu jest ona delikatna, a jej PH utrzymuje naturalny poziom.

Kąpiel piwna dla dwojga

Kąpiel Kleopatry dla dwojga

Kąpiel Kleopatry – jest przejawem luksusu, do którego stosujemy mleko w postaci musującego pudru, które nawilża i pielęgnuje skórę. Naturalna skrobia zawarta w mleku zmiękcza naskórek i łagodzi podrażnienia. Cały urok tej kąpieli wypełnia wanna dla dwojga w kształcie SERCA wyposażona w dysze do hydromasażu i pereł.

Kąpiel Kleopatry dla dwojga

Kąpiel pudrowa

Do kąpieli tej wykorzystujemy wannę SERCE z perłami i hydromasażem bądź wannę pojedynczą z hydromasażem. Klient ma możliwość wyboru z szerokiej gamy zapachów pudrów tj. Orange z Chilli, Magnolia, Guawa, Grecki, Białe piżmo, White musk i wiele innych. Działają one natłuszczająco i regenerująco poprzez zawierające w sobie odżywcze oleje, dzięki czemu na skórze pozostaje delikatny pachnący filtr ochronny. Dodatkowo działanie dyszy zamontowanych w wannach przyczynia się do głębokiego rozluźnienia i relaksu.

Kąpiel pudrowa

Sauna fińska (sucha)

Sauna fińska jest  połączeniem  dwóch zabiegów. Ciepło i  zimno-lecznictwa. Zabieg polega na szybkim przegrzaniu całego organizmu, a następnie jego ochłodzeniu. Z korzystaniem z sauny fińskiej wiąże się wielowiekowa tradycja, a obecne zasady zostały wypracowane głównie przez Finów. Zabieg ten jest polecany przy leczeniu wielu schorzeń, jednak warto zaznaczyć, że mogą z niego korzystać również ludzie zdrowi, bez konkretnych wskazań.

Sauna fińska (sucha)

Jacuzzi

Relaksująca kąpiel w wannie z wykorzystaniem systemu dyszy o działaniu silnie relaksującym jest bardzo lubiana formą odpoczynku wybieraną przez naszych klientów. Wanna ta wyposażona jest w regulację temperatury, ciśnienia  oraz nachylenia dyszy. Woda jaką jest wypełniona wanna jest to woda mineralna.

Jacuzzi