Pobyty ze skierowaniem ZUS

Pobyty ze skierowaniem ZUS

Ważne dla pacjentów skierowanych w ramach prewencji rentowej ZUS

Z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych kierowani są ubezpieczeni z następującymi schorzeniami:

  • Narządu głosu w systemie stacjonarnym.
  1. Koszty leczenia w ramach prewencji rentowej w całości pokrywa ZUS.
  2. Uzdrowisko nie prowadzi rezerwacji telefonicznej lub listownej. Miejsca przydzielane są przez pielęgniarkę dyżurną po przyjeździe do wyznaczonego obiektu. Małżeństwom przydzielane są pokoje 2-osobowe, jeśli istnieje taka możliwość w danym obiekcie.
  3. Należy zabrać ze sobą: skierowanie z ZUS, dowód osobisty, dokument potwierdzający posiadanie ubezpieczenie społecznego, posiadaną dokumentację lekarską, przyjmowane leki.
  4. Za świadczenia dodatkowe, takie jak wyżywienie i noclegi przy wcześniejszym przyjeździe pobierane są dodatkowe opłaty.
  5. Jeśli zaistnieją okoliczności uniemożliwiające przyjazd do Uzdrowiska, należy niezwłocznie powiadomić o tym właściwy oddział ZUS.

Pacjenci udający się na kurację powinni pamiętać o zabraniu: ręczników, stroju sportowego na gimnastykę, stroju kąpielowego, czepka, klapek, zapasu stale przyjmowanych lekarstw.
Istnieje możliwość wypożyczenia ręczników odpłatnie w recepcjach.

W zakresie informacji dotyczącej dojazdu do Uzdrowiska Świeradów dostępnymi środkami komunikacji, informujemy, że aktualny spis połączeń można uzyskać na stronie internetowej e-podróżnik - pobierz

REGULAMIN PORZĄDKOWY W OŚRODKU REHABILITACJI LECZNICZEJ W RAMACH PREWENCJI RENTOWEJ ZUS - pobierz