Dom Zdrojowy

Dom Zdrojowy

ul. 3-go Maja 1
59-850 Świeradów-Zdrój
Tel.: +48 75 78 20 500
Tel.: +48 75 78 20 600

Recepcja czynna codziennie od godz. 08.00 do 20.00

Zapraszamy

Najciekawszym obiektem architektonicznym w Świeradowie-Zdroju jest Dom Zdrojowy.
Został wybudowany w 1899 roku według projektu znanego architekta o nazwisku Grosser. Dom Zdrojowy powstał na fundamentach Domu Źródlanego, wybudowanego w 1781 r., który uległ zniszczeniu podczas pożaru w 1895 r.
Obiekt podzielony jest na dwa budynki, które łączy najdłuższa na Dolnym Śląsku Hala Spacerowa (80 metrów). Obok na tarasach (160 metrów) znajduje się tzw. „Sztuczna Grota”, gdzie niegdyś była pijalnia wód mineralnych. Również w tym miejscu zaczyna się Główny Szlak Sudecki im. M. Orłowicza.

Zapraszamy
Zapraszamy
Zapraszamy

Pokoje

Dom Zdrojowy posiada 271 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2, 3, 4-osobowych oraz w apartamentach.

Wszystkie pokoje wyposażone są w węzeł sanitarny, i TV, zestaw do parzenia kawy i herbaty. W bydunku dostęp do internetu.
Obiekt przystosowanym jest dla osób niepełnosprawnych.

Pokoje
Pokoje
Pokoje

Atrakcje

W Domu Zdrojowym do dyspozycji Gości znajduje się część kompleksu bazy zabiegowej, SPA, jadalnia, kawiarnia, sala gimnastyczna, pijalnia wody mineralnej, 3 windy osobowe, basen, galeria sklepów z pamiątkami i naturalnymi kosmetykami. W pobliżu obiektu dostępny jest odpłatny, monitorowany, całodobowy parking. Cennik usług dodatkowych - pobierz.

Atrakcje
Atrakcje
Atrakcje

Muzeum

W piwnicach zabytkowego Domu Zdrojowego znajduje się Muzeum Zdrojowe znane również jako Muzeum Górnictwa Uzdrowiskowego. Jego otwarcie miało miejsce we wrześniu 2014 roku z okazji 260-rocznicy ocembrowania pierwszych świeradowskich źródeł wód mineralnych. W muzealnych piwnicach znajdują się ekspozycje ukazujące historię uzdrowiska oraz początki wykorzystania tutejszych źródeł.

Muzeum
Muzeum
Muzeum