Borelioza

Borelioza

Co to jest borelioza?

Borelioza, czyli choroba spowodowana ugryzieniem zakażonego kleszcza, często ma objawy podobne do wielu innych chorób np. grypy. Najczęściej obserwowanym objawem jest tzw. rumień wędrujący. Następnie chorobie towarzyszą również takie objawy, jak gorączka, zawroty głowy, ogólne osłabienie, bóle i drętwienie kończyn, dreszcze, spadek masy ciała, a nawet problemy z mową. Niestety, borelioza zdiagnozowana zbyt późno może nieść za sobą szereg powikłań neurologicznych. Choroba odkleszczowa bardzo często powoduje np. zapalenie opon mózgowych, przewlekłe bóle głowy, zaburzenia widzenia czy zaburzenia w funkcjonowaniu układu ruchu i układu krwionośnego.

Rehabilitacja po powikłaniach po boreliozie

Z myślą o pacjentach z komplikacjami po boreliozie, Uzdrowisko Świeradów przygotowało specjalny pakiet świadczeń rehabilitacyjnych, które ukierunkowane są na przyspieszenie procesu zdrowienia - REHABILITACJA PO POWIKŁANIACH PO BORELIOZIE. Pobyty rehabilitacyjne zapobiegają dalszemu postępowaniu niepełnosprawności oraz poprawiają ogólną sprawność psycho-fizyczną organizmu. Umożliwiają również chorym szybszy powrót do codziennych aktywności, w tym aktywności zawodowej.

Zakres programu rehabilitacyjnego

Każda osoba korzystająca z pakietu rehabilitacyjnego po powikłaniach po boreliozie odbywa dwie wizyty lekarskie – przed rozpoczęciem korzystania z bazy rehabilitacyjnej i po zakończeniu programu leczenia. Każdy program terapeutyczny ustalany jest indywidualnie i obejmuje procedury diagnostyczne i zabiegi uzdrowiskowe zlecane przez lekarz uzdrowiskowego. W ramach programu oferowane są m.in. ćwiczenia z zakresu kinezyterapii, zajęcia indywidualne z fizjoterapeutą oraz z psychoterapeutą, fizykoterapia, hydroterapia, masaże lecznicze, zabiegi balneologiczne, treningi relaksacyjne, konsultacje psychologiczne . Dodatkowo uczestnicy turnusu mogą skorzystać z konsultacji dietetycznej, całodobowej opieki pielęgniarskiej i opieki lekarskiej zapewnianej na miejscu.

Programy rehabilitacyjne po boreliozie organizowane są w Uzdrowisku Świeradów w opcjach 8-, 15- lub 22-dniowych (oraz ich wielokrotność).

Zakwaterowanie

Cały pobyt w ramach programu rehabilitacyjnego realizowany jest w obiektach Uzdrowiska Świeradów, zlokalizowanego w bliskim otoczeniu Gór Izerskich. Uczestnicy programu mają do dyspozycji wygodne pokoje w Domu Zdrojowym lub obiekcie Sanus wraz z pełnym wyżywieniem podczas całego turnusu. Naszym gościom umożliwiamy ponadto korzystanie z indywidualnych diet dostępnych  zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Do dyspozycji gości Uzdrowisko Świeradów oddaje również bogatą ofertę 120 zabiegów regeneracyjnych oraz SPA & Wellness, które przygotowywane są na bazie tutejszych wód radonowych,  wywaru z kory świerku parzonego według receptury sprzed 200 lat , dobroczynnych wód mineralnych i najwyższej jakości borowiny. W ramach pakietu rehabilitacyjnego uczestnicy mogą korzystać bez limitu z basenu, sauny i jacuzzi, gimnastyki porannej oraz odbyć kurację pitną z zastosowaniem leczniczych wód radonowych.