Zmiany w rehabilitacji pocovidowej finansowanej przez NFZ

Zmiany w rehabilitacji pocovidowej finansowanej przez NFZ

Osoby, które planowały skorzystać z rehabilitacji pocovidowej finansowanej z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, nie będą już miały takiej możliwości. Zgodnie z decyzją Funduszu, lekarze nie wystawiają już skierowań do uzdrowisk. Z kolei pacjenci, którzy skierowania otrzymali najpóźniej  w terminie do 04.04.2022 r. mogą zrealizować je tylko do 30 czerwca 2022 r.

W praktyce oznacza to, że osoby, które są w trakcie rehabilitacji, finansowanej przez Fundusz Przeciwdziałania COVID-19, mogą jeszcze dokończyć turnusy rehabilitacyjne. Świadczenia nadal przysługują pacjentom, których zakończenie pobytu uzdrowiskowego przypada na 30 czerwca tego roku. Z refundowanej rehabilitacji nie będą mogły jednak już skorzystać osoby, które planowały przyjechać do uzdrowiska po 1 lipca. Po tej dacie, pacjenci, którzy przebyli Covid-19, będą leczyć się w ramach standardowych umów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Rehabilitacja pocovidowa w Uzdrowisku Świeradów

Ponieważ wiele osób nadal wymaga leczenia po przebytej chorobie COVID-19, w Uzdrowisku Świeradów cały czas można skorzystać z pełnopłatnych pakietów pobytowych. Celem takiej rehabilitacji leczniczej jest poprawa sprawności oddechowej, wydolności krążeniowej i wysiłkowej, a także wsparcie zdrowia psychicznego. Jest ona adresowana do pacjentów dorosłych i dzieci, którzy zmagają się z powikłaniami ze strony układu oddechowego oraz powikłaniami neurologicznymi i psychosomatycznymi.

Szczegółowe informacje o ofercie można znaleźć tutaj: https://uzdrowisko-swieradow.pl/rehabilitacja-po--covid--owa-8-dni/package/uzdroswieradow/pl/35035

Przypomnijmy, że Uzdrowisko Świeradów jako pierwsze w Polce wprowadziło komercyjnie rehabilitację pocovidową z kompleksowym programem terapeutycznym dla osób, które po chorobie mają problem z powrotem do codziennych obowiązków i wymagają opieki doświadczonych pulmonologów, neurologów oraz rehabilitantów. Dodatkowym atutem pobytów rehabilitacyjnych Uzdrowisku Świeradów jest jego położenie  u stóp Gór Izerskich, w otoczeniu  świerkowych lasów, z unikatowym bodźcowym klimatem co korzystnie wpływa na uzyskanie pozytywnych efektów terapii.

← Wróć do Bloga