Wrzesień w Uzdrowisku Świeradów. Sprawdź imprezy kulturalne!

Wrzesień w Uzdrowisku Świeradów. Sprawdź imprezy kulturalne!

Wrześniowe weekendy w Świeradowie-Zdroju upłyną pod znakiem wydarzeń kulturalnych. Uzdrowisko Świeradów już dziś zaprasza na koncert poezji śpiewanej do zabytkowej hali modrzewiowej oraz koncerty Orkiestr Wojska Polskiego, m.in. z udziałem Piotra Cugowskiego.

Już 18 września 2021 roku (sobota) w zabytkowej hali spacerowej w Domu Zdrojowym wystąpi zespół AMBITUS. Utalentowani muzycy, z multiinstrumentalistą Robertem Solnicą na czele, przedstawią utwory poezji śpiewanej. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.

Z kolei w dniach 23-25 września do Świeradowa zjada Orkiestry Wojskowe z całej Polski, aby wziąć udział w Konkursie Orkiestr Wojska Polskiego. W tych dniach zobaczymy pokazy konkursowe musztry paradnej oraz występy orkiestr z Torunia, Lublina, Radomia, Koszalina oraz Gdyni. Część z występów zostanie zorganizowana na Stadionie Miejskim i scenie plenerowej, natomiast wszystkie koncerty wieczorne – w modrzewiowej hali Domu Zdrojowego Uzdrowiska Świeradów.
Gala finałowa konkursu została zaplanowana na 25 września, godz. 17:30 podczas której wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej w Gdyni wraz z Piotrem Cugowskim.

Osoby, które odwiedzą Uzdrowisko Świeradów we wrześniu, mogą sprawdzić także nową atrakcję kurortu Świeradów Zdrój, jaką jest 62-metrowa wieża widokowa SkyWalk, otwarta dla turystów w czerwcu 2021 roku. Wchodząc na wieżę można nie tylko podziwiać przepiękną panoramę Pogórza oraz Gór Izerskich, ale także wypróbować atrakcje, tj. szklana platforma widokowa, miejsce do relaksu zawieszone nad przepaścią czy ponad 100-metrowa zjeżdżalnia, którą można zjechać na sam dół. Parking dla osób, które chcą zwiedzić atrakcję, zlokalizowany jest w sąsiedztwie obiektu Sanus, należącego do Uzdrowiska Świeradów.

Uzdrowisko Świeradów zaprasza także na wędrówki po Górach Izerskich, które szczególnie pięknie prezentują się jesienią.

← Wróć do Bloga