SkyWalk Świeradów-Zdrój - Niezapomniany spacer w Chmurach

SkyWalk Świeradów-Zdrój - Niezapomniany spacer w Chmurach

SkyWalk w Świeradowie-Zdroju to 62-metrowa wieża widokowa i wyjątkowa atrakcja turystyczna, która została otwarta w czerwcu 2021 roku. Przemierzając 850 metrów drewnianej kładki w chmurach, możesz wejść na samą górę i podziwiać malownicze widoki na cały kurort oraz okoliczne pasma górskie. To właśnie stąd można obserwować Pogórze i Góry Izerskie, schronisko na Stogu Izerskim czy po prostu architekturę świeradowskiego uzdrowiska.

Ta niesamowita atrakcja oddalona jest o jedyne 850 metrów od obiektu Sanus, który należy do Uzdrowiska Świeradów.

Wieża widokowa SkyWalk w Świeradowie – Atrakcje dla odważnych

Świeradowska wieża widokowa gwarantuje nie tylko jedyny w swoim rodzaju spacer ponad koronami drzew. Na trasie można znaleźć kilka atrakcji dla miłośników adrenaliny – zarówno dużych, jak i małych.

Część trasy na górę można przejść dzięki linowej drabince, która stanowi tzw. „drogę na skróty”. Na wysokości 60 metrów znajdziemy także siatkę w kształcie kropli wody, na której można położyć się i odpocząć nad przepaścią. Na szczycie na wszystkich turystów czeka także coś specjalnego. To szklana platforma, miejsce dla miłośników mocnych wrażeń, na którą można wejść i poczuć się jak ktoś, kto właśnie unosi się w powietrzu.

Na entuzjastów szalonej zabawy czaka także 105-metrowa zjeżdżalnia. Możesz tu wybrać, czy zjechać na sam dół w kilka sekund, czy zejść z wieży po drewnianej kładce. Romantycy, który chcą odwiedzić SkyWalk, mogą z kolei zaplanować spacer w chmurach tak, aby podziwiać przepiękne zachody słońca.

Jak dojechać do wieży Skywalk Świeradów-Zdrój?

Wieża SkyWalk zlokalizowana jest przy ul. Dąbrowskiego 6 w Świeradowie-Zdroju. Nie jest możliwe zaparkowanie bezpośrednio przy atrakcji. Najlepszą opcją jest wybranie jednego z parkingów, które zlokalizowane są w bliskiej okolicy obiektu Sanus, należącego do Uzdrowiska Świeradów.

Wybierając tę opcję, spod obiektu Sanus można dojąć do wieży widokowej w 15 minut dzięki szlakom pieszym. Warto tu skorzystać z lokalizacji GPS atrakcji: 50.89999 N, 15.33719 E.

Sanus w Uzdrowisku Świeradów

Chcąc odwiedzić świeradowski kurort, można swój pobyt wypoczynkowy zaplanować w kameralnym obiekcie Sanus, który położony jest w cichej i spokojnej okolicy, w odległości 850 metrów od wieży widokowej SkyWalk i tuż obok Parku Zdrojowego.

W obiekcie Sanus do dyspozycji Gości znajduje się restauracja z kuchnią polską, przepysznymi deserami oraz aromatyczną herbatą i kawą. Po niezapomnianym spacerze w chmurach tutaj można zjeść domowy obiad i zrelaksować się. Na wszystkich odwiedzających czeka także pijalnia leczniczej wody radonowej, zlokalizowana w holu obiektu.

← Wróć do Bloga