preloader
Data przyjazdu
Data wyjazdu

Kąpiele mineralno-solankowe i perełkowe w Uzdrowisku Świeradów

Zapraszamy do nowego cyklu - co miesiąc będziemy opisywać dwa kolejne zabiegi, przeprowadzane w naszym uzdrowisku. Zaczynamy od  kąpieli mineralno-solankowej oraz kąpieli perełkowej.

Kąpiel mineralno-solankowa jest zabiegiem, w którym wykorzystywany jest specjalny roztwór leczniczej soli jodowo-bromowej. Podczas kąpieli skóra ciała zostaje pobudzona i ukrwiona. Ciśnienie krwi ponadto normalizuje się, a napięcie – zarówno fizyczne jak i psychiczne – zostaje odczuwalnie złagodzone. Dodatkowo kąpiele mineralno-solankowe wykazują działanie głęboko relaksujące i wpływają korzystnie na stan skóry, wygadzając  ją. Zabiegi te mogą z powodzeniem stosować osoby ze dolegliwościami narządu ruchu, chorobami neurologicznymi czy schorzeniami skórnymi związanymi z zaburzeniem krążenia spowodowanym urazem mechanicznym. Kąpiel trwa 10 minut. Dostępna jest jedynie po konsultacji lekarskiej.

Kąpiel perełkowa to z kolei propozycja idealna dla osób, które oczekują pełnego odprężenia i konkretnych efektów terapeutycznych, tj. zredukowanie napięcia mięśniowego czy poprawa krążenia krwi i przemiany materii. Kąpiel perełkowa może być wykonywana równocześnie z kojącą zmysły aromaterapią i jest zalecana w szczególności osobom z przypadłościami reumatyczno-zwyrodnieniowymi, chorobami układu krążenia oraz tymi cierpiącymi na nerwice czy bezsenność. Kąpiel trwa 10 minut i dostępna jest bez konsultacji lekarskiej.

Więcej o zabiegach dostępnych w naszym uzdrowisku na podstronie: https://uzdrowisko-swieradow.pl/zabiegi-lecznicze


 
Cieplice
Recepcja
Cieplice
Rezerwuj
Cieplice
Dojazd