preloader
Radon tylko u nas
więcej
Dom Zdrojowy
Sanus
Data przyjazdu
Data wyjazdu

Witamy w uzdrowisku Świeradów-Zdrój

Oferty specjalne

Promocja 31.05-31.10.2020

Leczniczy - Intensywny w Domu Zdrojowym
8 dni od 1 295 zł /osoba

Uzdrowisko Świeradów
więcej
2020/2021

Pakiet Sylwestrowy
4 dni od 660 zł

Uzdrowisko Świeradów
więcej
Uzdrowisko Świeradów
więcej
Uzdrowisko Świeradów
więcej
Promocja 31.05- 31.10.2020

Zdrowie Seniora 60+ w Domu Zdrojowym
8 dni od 1 043 zł /osoba

Uzdrowisko Świeradów
więcej
Uzdrowisko Świeradów
więcej
Promocja 31.05- 31.10.2020

Zdrowie Seniora 60+ w Sanusie
8 dni od 1 061 zł /osoba

Uzdrowisko Świeradów
więcej
Święta 2020

Pakiet Świąteczny
5 dni od 880 zł /osoba

Uzdrowisko Świeradów
więcej
Uzdrowisko Świeradów
więcej

Pakiet Spa „Pobudź swoje zmysły“
8 dni od 2 800 zł /osoba

Uzdrowisko Świeradów
więcej
Promocja 31.05- 31.10.2020
Uzdrowisko Świeradów
więcej
Uzdrowisko Świeradów
więcej


Aktualności

17 Mar 2020
Przychodnia NZOZ w Goplanie
5 Mar 2020
Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich w Hali Spacerowej
27 Lut 2020
Polska Zobacz Więcej 2020 - Weekend za pół ceny w Uzdrowisku Świeradów

Uzdrowisko Świeradów

Uzdrowisko Świeradów położone jest u stóp Gór Izerskich, w malowniczej krainie, która słynie z doskonałych miejsc do uprawiania turystyki rodzinnej. Największym bogactwem są tu jednak lecznicze wody mineralne, a w szczególności wody radonowe, wykorzystywane przez nas do leczenia m.in. schorzeń ortopedycznych, reumatologicznych czy dermatologicznych. To właśnie dzięki wyjątkowym właściwościom leczniczym radonu, który dodaje sił witalnych, Świeradów-Zdrój od wielu lat nosi miano prawdziwej Doliny Młodości.

W Uzdrowisku Świeradów oferowane są również dobroczynne zabiegi na bazie wysokiej jakości borowiny, wykorzystywanej do kąpieli i okładów. Zaleca się ją przede wszystkim przy leczeniu procesów zwyrodnieniowych stawów , chrząstek stawowych i kręgosłupa, w stanach pourazowych stawów, kości, okostnej i mięśni, w przewlekłych chorobach układu pokarmowego , w chorobach kobiecych oraz przy chorobach reumatoidalnych. Borowina ułatwia też wchłanianie wysięków pojawiających się w różnych stanach chorobowych, działa przeciwbólowo, poprawia ukrwienie.

Trzecim naturalnym i unikatowym bogactwem naszego Uzdrowiska wykorzystywanym do kąpieli leczniczych jest wywar z kory świerku, pozyskiwanej z najczystszego miejsca w Polsce - Puszczy Boreckiej, ze specjalnie wyselekcjonowanego świerku. Kąpiel idealnie poprawia samopoczucie, działa rozluźniająco i oczyszczająco, odpręża a w połączeniu z ciepłą wodą działa inhalująco i rozgrzewająco. Kąpiel w wywarze z kory świerku wykazuje korzystne działanie w chorobach skóry, chorobach układu nerwowego, stanach zapalnych pęcherza moczowego oraz nieżytach dróg oddechowych.

Pobyty lecznicze i wypoczynkowe

W świeradowskim kurorcie można ponadto z powodzeniem wyleczyć inne dolegliwości, związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń obwodowych czy układu nerwowego. W 5 obiektach Uzdrowiska Świeradów nasi gości mogą poddać się również specjalistycznym terapiom uzdrowiskowym, które działają dobroczynnie w przypadku schorzeń reumatologicznych, ortopedyczno-urazowych, cukrzycy, boreliozy, cieśni nadgarstka czy niedyspozycji narządu głosu.

Sama miejscowość to idealne miejsce do wypoczynku dla wszystkich miłośników aktywności na świeżym powietrzu, kochających wędrówki i kolarstwo górskie oraz białe szaleństwo zimną. W Uzdrowisku Świeradów kuracjusze mogą liczyć na wygodną, przyjazną bazę noclegową z pełnymi udogodnieniami i atrakcjami, tj. wodne strefy Wellness, gabinety odnowy biologicznej czy centra sportowe. Dodatkowo na terenie uzdrowiska działa uzdrowiskowe biuro podróży, w którym można znaleźć wyjątkowe propozycje wycieczek do najpopularniejszych miejsc i zabytków w regionie.

POLECAMY


PGU

facebook
Spacer wirtualny
filmy
Cieplice
Recepcja
Cieplice
Rezerwuj
Cieplice
Dojazd