preloader
Data przyjazdu
Data wyjazdu

Motocyklowe Wzgórze 03.06.2017 przy Hotelu Sanus

Spotkania miłośników stalowych rumaków stały się świeradowską tradycją. Właściciele motocykli przyjeżdżają do kurortu z całej Polski a wokół hotelu Sanus stworzył się nawet nieformalny „klub” motocyklowy. Najmłodszy motocyklista, który przyjechał na piknik z rodzicami miał osiem lat, najstarszy był nieźle po 70-tce. Tradycyjnie dwudniową imprezę rozpocznie parada motocykli. Podobnie jak w ubiegłych latach organizatorzy zaplanowali sporo atrakcji dla całych rodzin. Dzieci będą miały swój własny sektor, w którym animatorzy będą zapraszali maluchy do wspólnej zabawy, ale też nauki.

W sektorze Edukacja i Profilaktyka Pogryzień na placu przed hotelem Sanus zaparkuje prawdziwa amerykańska ciężarówka z Fundacji Ewy Nawarol. Jest to element ogólnopolskiej akcji pod nazwą „My nie gryziemy” skierowanej do dzieci i młodzieży. Celem akcji jest szkolenie dzieci z profilaktyki pogryzień przez psy i szeroko pojętej edukacji dotyczącej bezpieczeństwa obcowania ze zwierzętami oraz zwrócenie uwagi na sygnały wysyłane przez psy oraz ich mowa ciała.

Dodatkową atrakcją podczas Wzgórza Motocyklowego będzie występ grupy Indianiści RISE OFF THE SUN. Jest to grupa mieszkańców Lubawki, których pasjonuje kultura Indian Ameryki Północnej. Tancerze odnoszą liczne sukcesy na festiwalach tańca w Polsce jak i za granicą.

Organizatorzy przewidzieli w programie także zorganizowanie wioski indiańskiej, koncerty, wspólne grillowanie, konkursy z nagrodami i loterię fantową, z której dochód zostanie przekazany na leczenie trzyletniego Mikołajka Dudy wnuczka byłej pracownicy Sanusa, który zmaga się z bardzo poważną wadą serca.

Na scenie obok hotelu przez cały dzień, różne zespoły będą grały znane utwory rockowe i bluesowe - również ku pamięci Dariusza Ziewca – Dara, który odszedł nagle w roku 2016 w wieku 45 lat. Gwiazdą wieczoru będzie MIROSŁAW NALEPA & ZENEK WAWRZYNÓW i KAZIMIERZ ĆWYNAR
"RAK & ROLL". Impreza zakończy się pokazem fajerwerków.

Goście, którzy zostaną w Świeradowie Zdroju do niedzieli zostaną zaproszeni na "spacer motocyklowy" po Izerach, który zakończy się wspólnym kosztowaniem grochówki
z kotła z tymi, którzy nie jeżdżą motocyklem.

Od początku świeradowski piknik cieszy się dużym zainteresowaniem, już na pierwszy zjechało do Świeradowa 150 maszyn. Przyjechali pasjonaci motocykli obydwu płci, bo panie równie doskonale radzą sobie na motocyklach jak panowie. Rodzinne Pikniki Motocyklowe organizowane przez Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa Sp. z o.o.- Grupa PGU to sposób na zmianę wizerunku typowego sanatorium, w którym poza rehabilitacją nic ciekawego się nie dzieje.

Poprzez skupienie wokół Sanusa motocyklistów, ludzi z ogromną pajsą, temperamentem i ciekawymi pomysłami Świeradów Zdrój zaczyna być postrzegany, jako miejsce, do którego zjeżdżają zarówno seniorzy jak i ludzie, którym do emerytury daleko, ale z wieloma pasjami.

 

Program „Wzgórza Motocyklowego" 03.06-04.06.2017r.

11:00 - Zbiórka motocyklistów na płycie przy Hotelu Zdrojowym Sanus
11:00 – 16:00 - Akcja Zbiorki Krwi
12:00 - Wyprowadzenie Parady ulicami Świeradowa
12:45 - Oficjalne Otwarcie Wzgórze Motocyklowe Sanus 2017
13:00 - Otwarcie Festiwal Sanus Sweet&Chili
13:00 - Otwarcie Sektora dla Dzieci
13:00 - Otwarcie Sektora Edukacja i Profilaktyka Pogryzień - Fundacja Ewy Nawarol
13:00 - Otwarcie Wioski Indiańskiej z zabawami i konkursami
13:30 - Koncert Projekt "X"
14:30 - Mega Wygar, trzy ziarenka - konkursy dla Motocyklistów i Motocyklistek
ok. 15:00 - Rise Of The Sun - pokaz tańca Pow Wow
ok. 15.30 -16:30 - Koncert Black Street Noise & Klapton
ok.16:30 - Rise Of The Sun - pokaz indian
ok. 17:00 - Licytacja fantów - Dochód przeznaczony jest dla Mikołaja Dudy
ok. 18:00 - 19:00 - Koncert Hendrix Project
ok. 19:00 - 19:30 RISE OF THE SUN Pokaz Indian
ok. 20:00 - Gwiazda wieczoru MIROSŁAW NALEPA & ZENEK WAWRZYNÓW i KAZIMIERZ ĆWYNAR "RAK & ROLL"
ok. 22:00 -Zakończenie imprezy pokazem fajerwerków

Cieplice
Dojazd
Cieplice
Zadzwoń
Cieplice
Rezerwuj