preloader
Data przyjazdu
Data wyjazdu

52. przegląd Orkiestr Wojskowych 22-23.09.2017r.


To coroczne wydarzenie odbyło się w dniach 22-23 września. Areną koncertów była oczywiście nasza Hala Spacerowa. Przez dwa dni występowali muzycy wojskowi z całej Polski, a koncert finałowy zakończył się pokazem musztry wojskowej na Górnym Tarasie Domu Zdrojowego.
Impreza ma długą tradycję. Po raz pierwszy odwiedziła Świeradów-Zdrój w latach siedemdziesiątych. Cykl przeglądów zainicjowało dowództwo nieistniejącego już Śląskiego Okręgu Wojskowego. Ówczesny Minister Obrony Narodowej podjął decyzję, by w kolejnych latach na konkurs zapraszać wszystkie orkiestry Wojska Polskiego, w tym garnizonowe i dywizyjne.
Sukcesy artystyczne tych festiwali sprawiły, że zostały poszerzone o występy solistów instrumentalistów i zespołów kameralnych. Atrakcją konkursów były również musztry paradne orkiestr na stadionie miejskim w Świeradowie- Zdroju. Na początku lat dziewięćdziesiątych konkurs na chwilę trafił do Krakowa, jednak w 2000 r. wrócił na swoje miejsce - do Świeradowa-Zdroju.

Organizatorem Przeglądu Orkiestr Wojskowych są Urząd Miasta w Świeradowie-Zdroju, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz 4. Regionalna Baza Logistyczna we Wrocławiu, oraz Uzdrowisko Świeradów.

Cieplice
Dojazd
Cieplice
Zadzwoń
Cieplice
Rezerwuj